Home Handbal CORESPONDENȚĂ DIN UNGARIA // VIDEO+FOTO Repriză secundă rușinoasă în fața Ungariei și România e OUT în “sferturile” Mondialului U20!

49 second read
0
0
9

România a părăsit azi Campionatului Mondial de handbal feminin U20. “Tricolorele” au pierdut în fața Ungariei, 26-31, la finalul unei partide în care s-au aflat în avantaj la pauză, 17-14. Repriza a doua a fost una de coșmar pentru “tricolore”.
”Tricolorele” au condus cu 17-14 la pauză, după o prestație senzațională, dar în partea a doua nu au rezistat presiunii și au ratat calificarea în semifinale. …

Load More In Handbal

TRAGERE LA SORȚI HANDBAL. Adversari accesibili pentre Steaua, Vâlcea sau Cisnădie » Misiune dificilă pentru Turda și Zalău

Tragerea la sorți a fost în general bună pentru formațiile românești calificate în competi…