Home Handbal Franța a ajutat Norvegia și a trimis Portugalia acasă! Gazda Egipt e în sferturi, dar acolo o așteaptă campioana mondială, Danemarca

53 second read
0
0
41

Portugalia avea nevoie de o victorie la un gol cu Franța, dar a pierdut 23-32. Se cunosc 7 echipe calificate din 8, dar și primul meci din ”sferturi”
Norvegia stătea la mâna Franței pentru calificarea în “sferturi”. Dacă Portugalia ar fi învins Franța, până la 6 goluri diferență, cele două formații se calificau împreună. Numai că Franța și-a respectat blazonul, a făcut un meci excelent contra lusitanilor și a câștigat cu 32-23. …

Load More In Handbal

Cronica meciului SCM Rm. Vâlcea – CSM București 24-33. CSM cu mult peste Vâlcea: calitatea jucătoarelor face diferența » Vâlcea, ca un boxer numărat în picioare!

CSM BucureÈ™ti se poate considera calificată în sferturi după meciul tu…