Home Liga 2 PETROLUL – CS BALOTEȘTI 5-1 // Petrolul, victorie categorică cu CS Balotești » A urcat pe 3 în Liga 2 + clasamentul la final de an

53 second read
0
0
50

Petrolul Ploiești a terminat cu o victorie categorică anul 2018 în liga secundă, 5-1 cu CS Balotești.
Grație acestei victorii, Petrolul a acumulat 45 de puncte. Ploieștenii termină anul pe locul 3, la un punct de liderul Sportul Snagov și la egalitate cu locul 2, Academica Clinceni.
Scorul la pauză a fost 1-0, după ce Laurențiu Marinescu a marcat din penatly, în minutul 32. După pauză, elevii lui Tavi Grigore s-au dezlănțuit și au marcat de 4 ori. …

Load More In Liga 2

Scandalul cât casa de la Dinamo anulează venirea Rapidului în „Groapă” » Florin Prunea: „Se făcea peste capul nostru”

Ieri, Rapid anunțase că urmează să joace meciul cu Gloria Buzău, de duminică, pe stadionul…