Home Handbal PRELIMINARII EURO 2020 // Polonia a învins în Ucraina în grupa României! Cum arată ACUM clasamentul

50 second read
0
0
28

Polonia a învins Ucraina, scor 27-26, în grupa României din preliminariile Campionatului European de handbal feminin din 2020.
România întâlnește duminică, la Torshavn, Insulele Feroe, de la ora 19:00 (direct TVR1).
Victorie conturată greu pentru Polonia în deplasarea de la Kiev, contra Ucrainei. Antrenată de norvegianul Arne Senstad, Polonia s-a impus abia în ultimele trei minute. După 14-14 la pauză, Ucrina a avut avantaj pe tabelă mai mereu, dar doar la limită. …

Load More In Handbal

Mădălina Zamfirescu, contestată pentru locul în lotul României la Mondiale, a impresionat în Liga Campionilor: „Gândurile sunt acum la Japonia!”

Mădălina Zamfirescu a avut o evoluție foarte bună în apărarea SCM Rm. Vâlcea la disputa cu…