Home Tenis Rafael Nadal, înfrângere la primul meci după 4 luni » A ratat un superduel cu Novak Djokovic + ce a declarat la final

54 second read
0
0
106

Rafael Nadal (2 ATP, 32 de ani) a pierdut azi primul meci jucat după 4 luni de indisponibilitate. Ibericul a fost învins în cadrul turneului demonstrativ de la Abu Dhabi de sud-africanul Kevin Anderson (32 de ani, 6 ATP), scor 6-4, 3-6, 4-6, după o oră și 52 de minute de joc.
Vezi AICI FOTO de la meci!
Ibericul s-a impus la patru după o primă manșă echilibrată, în care Nadal a făcut break la 5-4 și a închis ulterior setul fără emoții. …

Load More In Tenis

Mihaela Buzărnescu a dat în judecată WTA! De unde a plecat scandalul: „Nu vreau să facem valuri”

Mihaela Buzărnescu (31 de ani, locul 110 WTA) a dat în judecată Asociația de Tenis Feminin…