Home Handbal Românce de succes » Gabriela Perianu și Denisa Dedu au câștigat Cupa EHF: „O satisfacție aparte”

53 second read
0
0
40

Gabriela Perianu și Denisa Dedu au câștigat sâmbătă seara, cu Siofok (Ungaria), Cupa EHF, al doilea trofeu ca valoare în handbal.
O seară magică pentru cele două românce de la Siofok, Gabriela Perianu și Denisa Dedu. Formația maghiară a câștigat sâmbătă seara trofeul EHF, al doilea ca importanță în Europa.
Siofok a câștigat cu 26-21 meciul retur cu danezele de la Esbjerg după ce, în tur, scorul fusese egal 21-21. …

Load More In Handbal

Duel românesc pentru intrarea în grupele Cupei EHF: Bistrița a dat peste Brașov » Cisnădie merge în Gran Canaria

Tragerea la sorți a meciurilor din turul 3 preliminar al Cupei EHF, la feminin, a adus faț…