Home Handbal ROMÂNIA – OLANDA 20-24 » Am terminat pe 4 la Euro » Batavele ne înving în finala mică după o primă repriză modestă! Revenirea din partea a doua nu a fost suficientă

52 second read
0
0
77

Olanda a câștigat medalia de bronz la Campionatul European de Handbal după ce a învins România în finala mică, scor 24-20.
Fetele noastre au început slab încă din primul minut, iar la pauză batavele conduceau cu 15-8. După revenirea de la cabine, România a intrat mai bine în joc, dar nu am reușit decât să ne apropiem cel mai mult la trei goluri. La final însă Olanda a plecat cu medalia de bronz. …