Home Tenis SURPRIZĂ LA DUBAI // Naomi Osaka, liderul WTA, OUT după o prestație catastrofală! Contra Kristinei Mladenovic a fost primul meci după succesul de la Australian Open

51 second read
0
0
74

Naomi Osaka (1 WTA) a fost învinsă de Kristina Mladenovic (67 WTA) și a ratat astfel calificarea în optimile de finală de la Dubai.
Liderul WTA a cedat categoric, în două set-uri, în fața franțuzoaicei de 25 de ani, scor 3-6, 3-6, într-un meci care a durat doar 67 de minute.
Nipona o putea întâlni pe Simona Halep în semifinalele acestui turneu. Acesta e primul meci al lui Naomi Osaka după ce s-a impus la Australian Open. …

Load More In Tenis

BRD BUCHAREST OPEN // VIDEO Jacqueline Cristian visează măreț după meciul cu Sorana Cîrstea: „A fost cea mai mare victorie a carierei mele!”

Jacqueline Cristian (21 de ani, 210 WTA) a învins-o în primul tur de la BRD Bucharest Open…