Home Tenis WTA HUA HIN // Monica Niculescu, eliminată în optimi la Hua Hin » Învinsă după ce a câștigat primul set

42 second read
0
0
53

Monica Niculescu, 100 WTA, s-a oprit azi în optimile de finală ale turneului de la Hua Hin (Thailanda). Jucătoarea noastră a pierdut în trei seturi în fața polonezei Magda Linette (98 WTA), scor 6-4, 3-6, 2-6, după două ore și 29 de minute de joc.
Niculescu a jucat excelent în primul set, în care a reușit două break-uri și s-a impus cu 6-4. …

Load More In Tenis

BRD BUCHAREST OPEN // VIDEO Jacqueline Cristian visează măreț după meciul cu Sorana Cîrstea: „A fost cea mai mare victorie a carierei mele!”

Jacqueline Cristian (21 de ani, 210 WTA) a învins-o în primul tur de la BRD Bucharest Open…